#2015-12-09 06:27:03 

kijanka

Użytkownik

Witam! Mam do was takie pytanko, czy myśleliście kiedyś o jakiejś pracy w sądownictwie? Ja ostatnio czytałam, jakie zadania wypełnia grafolog i zaintrygowała mnie ta specjalność. Zastanawia mnie także to, jakie kwalifikacje muszą mieć profesjonalni biegli sądowi. Czy macie jakąś wiedzę w tej kwestii?
#2015-12-09 08:43:47 

Gruber

Użytkownik

Nie myślałem, że zakres pracy w kryminalistyce jest tak szeroki i uwzględnia tak dużo różnych czynności. Do zadań biegłych sądowych należy np. badanie dokumentów. Biegli sporządzają opinie z dziedziny badań wieku dokumentów, np. antydatowanie zapisów na dokumentach. Takie opinie wydaje się np. na zlecenie sądów i kancelarii prawniczych. Ciekawi mnie taka działalność, tym bardziej, że taki specjalista posiada dostęp do specjalistycznego sprzętu. Większą ilość informacji na temat badań dokumentów można znaleźć w necie. Fizykochemiczne badania podpisów są przeprowadzane w wielowydziałowym laboratorium kryminalistycznym, które z pewnością jest fascynującym miejscem.
#2015-12-09 10:51:06 

Masteryx

Użytkownik

Jakiś czas temu moi znajomi prosili mnie, żebym poszukał w Internecie informacji pod frazą biegły sądowy poznań. Zgłębiając tę kwestię, zainteresowałem się pracą w jednostkach wymiaru sprawiedliwości, a konkretnie sporządzaniem ekspertyz dla organów ścigania. Szczególnie zaintrygowała mnie posada biegłego grafologa w zakresie pisma odręcznego i podpisów, który wydaje różne ekspertyzy na podstawie charakteru pisma danej osoby, m.in. w sprawach testamentowych. A czy wy myśleliście kiedyś nad działalnością w takim charakterze?
#2015-12-09 12:36:41 

latina

Użytkownik

Cenne porady, doradziliście mi, a najbardziej zainteresowały mnie wypowiedzi dotyczące tematu biegły językoznawca. Taki lingwista zajmuje się m.in. stalkingiem i analizowaniem plagiatów, co wydaje się bardzo intrygujące. Przy okazji przeczytałam, jak przeprowadza się badanie prawdziwości testamentu holograficznego, a to kiedyś może być przydatna. Na razie!
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015