#2016-04-19 04:06:32 

histeria

Użytkownik

Tak się zastanawiam, czy prześwietlenia zębów nie są szkodliwe? Mój dentysta robi mi już trzecie prześwietlenie w przeciągu dwóch miesięcy i zwyczajnie się boję, że to odbije się na moim zdrowi. On zapewnia, że to jest taka mała dawka promieniowania, że nawet myszy nie zaszkodzi, ale tak do końca tym zapewnieniom nie ufam. Jak często można robić takie prześwietlenie?
#2016-04-19 05:49:39 

light_of_night

Użytkownik

No jest szkodliwe, ale musiałabyś je powtórzyć kilkanascie czy kilkadziesiąt razy w ciągu roku, żeby się jakos porządnie napromieniować. Ale przyznam, że to trochę dziwne. Jeśli potrzeba tyle prześwietleń to lepiej było zrobić jedno zdjęcie panoramiczne i po sprawie. Nie wiem skad jesteś, ale panoramiczne rentgeny zębów w Poznaniu robi się już teraz w zasadzie standardowo, zwłaszcza jak ktoś chodzi do ortodonty. A jak bys szukała dobrego dentysty w okolicach Poznania, to sprawdź sobie ten adres duodenti.pl. Tam pracuje super stomatolog, no i mają aparat rentgenowski do robienia zdjeć panoramicznych co ogólnie wychodzi dużo taniej.
#2016-04-19 07:49:51 

lulka

Użytkownik

Nie martw się, kilka prześwietleń cię nie zabije, ani nie wpędzi cię w żadną chorobę. Zawsze jak zęba leczysz kanałowo w Poznaniu, w Szczecinie czy w Zakopanem, i tak musisz zrobić prześwietlenie tego zęba, bo dentysta inaczej nie będzie wiedział jak tam się poukładały korzenie i nie będzie mógł ich dokładnie doczyścić, a bez tego takie leczenie jest zwyczajnie bezsensowne.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015