#2016-11-07 01:43:57 

arabica

Użytkownik

Czesć, co zrobic, aby dzeci chciały jesc zdrowe przekąski? pewnie to zmartwienie kazdej mamy, ktorej dzieci najchętniej zajadałyby się tylko czekoladą albo cukierkami, ale jak przemycic do diety dziecka cos zdrowego i zarazem smacznego, zeby dzieci chciały to jesc, a nie tylko zeby deser kojarzył im się z czekoladą?
#2016-11-07 04:21:42 

Gruber

Użytkownik

czekolada w rozsądnych ilosciach nie jest zła, kakao ma dużo magnezu czy potasu i dobrze dziala na układ krązenia, trzeba tylko jak ze wszystkim zachowac umiar.
#2016-11-07 05:49:42 

arabica

Użytkownik

no wiem wiem, ciekawi mnie tylko jak inni rodzice radzą sobie z tym zagadnieniem, bo im więcej pomysłow na tzw. zdrowe desery tym lepiej, bo dobrzej pokazać dzieciakom ze istnieje cos innego poza czekoldą, a jest równie smaczne a do tego pozywne.
#2016-11-07 06:52:08 

lulka

Użytkownik

no wiesz w duzej mierze zalezy to od ciebie, jak ty bedziesz lubić zdrowe przekąski twoje dziecko również. Moja dwuletnia córeczka zamiast czekolady woli przegryźć suszoną żurawinę, którą zawsze mam w torebce, w sklepach mozesz kupic całą żurawinę albo jak wolisz pociętą w kawałkach.
#2016-11-07 08:24:53 

latina

Użytkownik

Fakt żurawina jest bardzo zdrowa ma dużo witamin i można ja stosować, np. podczas infekcji, a do tego jest bardzo słodka, dlatego dzieci bardzo ją lubią. Gdzies czytalam nawet, ze opóźnia procesy starzenia. Z innych deserów, ktore na pewno bedą smakować dzieciom polecam ciastka orzechowe upieczone z prażonej mąki arachidowej czyli z drobno zmielonych orzechów, w takiej mące jest dużo błonnika, a casteczka wychodzą brdzo smaczne i aromatyczne.
#2016-11-07 10:31:47 

kijanka

Użytkownik

jeśli już mowa o duzej ilosci błonnika, w maku też jest go bardzo dużo, więc jak już decydujemy się na jakieś wypieki czy pieczywo biale warto, żeby bylo z makiem. W sklepach można dostac mak niebieski i bialy na wage bardzo dobry jakościowo, a do tego niedrogo .
#2016-11-07 11:04:17 

arabica

Użytkownik

dzięki wszystkim za odpowiedzi i sporo ciekawych pomysłow, szczegolnie podoba mi się pomysl z suszoną zurawina, ale pomysly na wypieki z mąki arachidowej czy maku tez na pewno wypróbuję, pozdrawiam:)
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015